Finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno- Logistycznej zwiedzili Gdańsk i Sopot

Start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego to nie tylko świetna okazja do poszerzenia wiedzy i zdobycia wartościowych nagród, ale także do zwiedzenia regionów Polski, które wyróżniają się spośród innych doskonale rozwiniętym sektorem usług logistycznych  i  odbycia wizyt studyjnych zaproponowanych przez Komitet Organizacyjny Olimpiady.

W tym roku finaliści olimpiady – Zuzanna Starzyk, Michał Wąsiel, Mateusz Wójcik oraz Paweł Kucharski, odbyli trzydniową wycieczkę do Trójmiasta (12-14.04.2023 r.) podczas której zwiedzili uroczy Gdańsk i Sopot, m.in. Stare Miasto ze znanymi zabytkami jak Bazylika Mariacka czy Fontana Neptuna, Centrum Solidarności, Stocznię Gdańską czy odległą nieopodal Salę BHP.

Uczniowie wzięli  także udział w wizycie studyjnej w  Polsat Plus Arena Gdańsk, gdzie mieli możliwość zapoznać się ze szczegółami organizacji imprez masowych.

Wizyta nad Bałtykiem była okazją do spotkania się z absolwentem THM oraz Uniwersytetu Gdańskiego, który obecnie mieszka i pracuje w Gdańsku, a mianowicie Wiktorem Zychem, dwukrotnym finalistą OOSL oraz laureatem OOL.

Młodzież naszego technikum chętnie skorzystała ze spaceru po drewnianym  Molo w Sopocie im. Jana Pawła II. Przy słonecznej pogodzie, szumie morza oraz śpiewie ptaków mogła zrelaksować się przed trudami zawodów finałowych.

W piątek 14.04.2023 r. Zuzia, Michał, Mateusz, Paweł i ich opiekunka pani Katarzyna Pastuszka wzięli  udział w warsztatach szkoleniowych  z ekspertami Nautiqus Food Logistics specjalizującymi się z transporcie i spedycji morskiej oraz pracownikami Polskiej Izby Spedycji i Logistyki z Gdyni.

Skip to content