Logistycy na olimpijskim poziomie

14 kwietnia 2023 r. uczniowie Technikum nr 3 im. Hutników Ostrowieckich kolejny raz sprawdzili swoją wiedzę podczas VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

W tegorocznej edycji zawodów uczennica klasy 4 Tl – Zuzanna Starzyk znalazła się w złotej dziesiątce zajmując  4. miejsce i uzyskała tytuł laureatki, a Michał Wąsiel-klasa 4 Tl/5, Paweł Kucharski – klasa 3Tl/5 oraz Mateusz Wójcik – klasa 4 Tlzostali finalistami VII edycji OOSL. Serdecznie gratulujemy!

Nasi uczniowie znaleźli  się wśród 30. najlepszych logistyków i spedytorów, pokonując w zawodach szkolnych i okręgowych ponad 5500 rówieśników.

W zawodach finałowych udział wzięły 23. szkoły  z całej Polski, m.in. Poznania, Szczecina, Rzeszowa, Gostynia, Leszna, Zielonej-Góry, Mińska, Żor, Staszowa, Bochni, Kalisza itd.

Wszyscy uczestnicy  finału zdobyli indeks Uniwersytetu Gdańskiego, nagrody pieniężne od sponsorów, nagrody w postaci bonów do Empiku oraz nagrody rzeczowe.  Olimpiada odbyła się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki a laureaci i finaliści zostali zwolnieni z części pisemnej egzaminów zawodowych.

Komitet Organizacyjny tworzyli pracownicy Wydziału Ekonomicznego UG Katedry Ekonomiki i Transportu – prof. UG dr hab. Przemysław Borkowski, Katedry Handlu Zagranicznego, Zakładu Transportu Międzynarodowego i Spedycji – dr Magdalena Jażdżewska – Gutta, Katedry Transportu i Handlu Morskiego – dr Adam Borodo oraz

Katedry Logistyki – mgr Dariusz Weiland.

Warto dodać, iż udział uczniów THM w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej  stał się już tradycją. Od siedmiu lat podróżują do Sopotu, by rywalizować z rówieśnikami o najwyższe pozycje w rankingu szkół olimpijskich.

Najnowszy ranking OOSL ukaże się w czerwcu 2023 r. Czekamy z niecierpliwością.

W przeddzień zawodów organizatorzy olimpiady zapewniają młodzieży i opiekunom dodatkowe atrakcje w formie wizyt studyjnych oraz warsztatów szkoleniowych prowadzonych przez pracowników najznakomitszych firm z branży TSL oraz pracowników Polskiej Izby Spedycji i Logistyki z Gdyni.

W tym roku finaliści mogli zapoznać się z tematyką organizacji imprez masowych podczas wizyty studyjnej w  Polsat Plus Arena Gdańsk, zwiedzili Centrum Solidarności w Gdańsku, Stocznię Gdańską oraz wzięli udział w warsztatach szkoleniowych  z ekspertami Nautiqus Food Logistics specjalizującymi się z transporcie i spedycji morskiej.  

Ostrowiecka młodzież kolejny raz udowadnia swoje zaangażowanie, oddanie i pasję w zagadnienia związane z  najszybciej rozwijającą się dziedziną nauki i praktyki gospodarczej, a mianowicie logistyką oraz dominującym sektorem gospodarki, czyli transportem. Od dekady już młodzież przygotowuje, wspiera i jest dla niej „drogowskazem” opiekunka merytoryczna olimpiad logistycznych pani Katarzyna Pastuszka.

Skip to content