Powiatowy konkurs informatyczny w ZS3

Dnia 19.04.2023 w naszej szkole odbył się etap finałowy „Powiatowego Konkursu Informatycznego pod patronatem Starosty Ostrowieckiego i Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego” organizowanego we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W zmaganiach wzięło udział 17 uczniów ze szkół podstawowych Powiatu Ostrowieckiego. Finał podzielony był na dwie części. W pierwszej części do rozwiązania był test on-line składający się z 48 pytań z szeroko pojętej wiedzy IT. Drugi etap to zadania praktyczne na komputerze, gdzie uczniowie mieli do rozwiązania zadania z arkusza kalkulacyjnego, programowania w Scratchu i obróbki grafiki w programie GIMP.

Finał otworzył dyrektor Tomasz Łodej, który w duże mierze przyczynił się do powodzenia organizacyjnego konkursu i przygotował test on-line w pierwszej części. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał pan Mateusz Moryciński – informatyk z Urzędu Miasta oraz pan Sylwester Szostak – nauczyciel ZS3.

Podziękowania należą się nauczycielom ze szkół podstawowych, za przygotowanie uczniów i pomoc przy sprawdzaniu zadań konkursowych, pani Elżbiecie Jasiak nauczycielce PSP nr4 za pomoc w organizacji konkursu i wsparcie w tworzeniu dokumentacji oraz panu Marcinowi Miszczakowi – nauczycielowi ZS3 za pomoc w przygotowaniu zadań praktycznych.

Zmaganiom towarzyszyło wiele emocji, a na wszystkich uczestników czekała „smaczna niespodzianka”, która dodała uczestnikom sił przed drugim etapem zmagań finałowych.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 25.04.2023 o godz. 9:00 w naszej szkole. Wszystkim uczestnikom już gratulujemy i trzymamy kciuki za wysokie lokaty w konkursie.

Skip to content